Outlook Express ile mail hesap kurulumu

1. Adım

2. Adım

Üst kısımdaki menüde bulunan araçlar/Tools butonuna basınız ve
açılan penceredeki Hesaplar/Account butonunu tıklayınız.

3. Adım

Açılan Pencerenin size göre sağ üst köşesinde bulunan ekle/add butonuna basınız ve açılan menüden Posta/mail seçeneğini seçiniz

* 4. Adım


Açılan pencerede yukarıda işaretli alana postanız gönderilirken kullanılacak olan gönderen kişi yada firma adı alanı belirtilmektedir. Lütfen bu alana gönderen kişi yada firma adını tanımlayıp ileri/next tuşuna basınız.

* 5. Adım


Yukarıdaki işaretli alana kullanmak istediğiniz posta adresinizi yazıp ileri/next butonuna basınız

* 6. Adım


Yukarıda tanımlanmış olan 1 numaralı alana mail.firmaadi.com ve ya da mail.firmaadi.com yazınız Örneğin : mail.dorenet.com ( bu bilgi örnek için verilmiştir ) firmaadı yerine web sitenizin adresindeki adı  yazılmalıdır.2 numaralı alanada 1 numaralı alandaki tanımlamayı yaparak ileri/next butonunu tıklayınız.
Not : bu alanlarda lütfen http:// ve www takılarını kullanmayınız.

* 7. Adım


Yukarıda tanımlanmış 1 numaralı hesap adı alanına eposta adresinizin tamamını yazınız 2 numara ile belirlenmiş alana ise size özel şifrenizi yazarak ileri tuşuna basınız… açılan pencerede son/end butonunu tıklayarak işlemi tamamlayınız.

* 8. Adım


Tebrikler E-posta hesabınız kaydedildi kurduğunuz e-postanın güveliği için lütfen kurduğunuz e-posta adresini yukarıda görülen pencereden bularak  çift tıklayarak özelliklerini açınız.

* 9. Adım


Açılan Pencereden sunucular butonuna basınız ve işaretli alandaki sunucu kimlik doğrulaması gerektiriyor sekmesine işaret koyunuz   Daha sonra uygula ve tamam butonlarını tıkladığınızda pencere kapanacaktır.
Alt penceredeki kapat butonunu tıklayarak ana pencereye dönünüz  
Tebrikler Artık Posta Hesabınızı Başarı’yla Kurdunuz Ana Penceredeki Gönder/Al Butonunu tıklayarak postalarınızı kontrol edebilirsiniz


Dorenet profesyonel web tasarım ve internet çözümleri - antalya